Blog


LED žárovky Vs CFL

 

LED žárovky Vs CFL

Přehled

Volby šetrné k životnímu prostředí na výměnu žárovkového osvětlení jsou obvykle buď žárovky kompaktních zářivek (CFL) nebo světlo vyzařujících diod (LED).

kompaktní zářivky

CFL pracují podobně jako konvenční zářivky, kde se elektrická energie používá k aktivaci páry rtuti, která se nachází ve skleněné trubici. Proud ovlivňuje atomy rtuti, aby způsobily ultrafialové (UV) světlo, které není viditelné pro oko. Fotony z ultrafialového světla zasáhly vrstvu fosforu uvnitř tělesa žárovky, aby vyzařovaly fotony viditelného světla a tím vytvořili světelný výkon z trubice. Ultrafialové světlo může způsobit vyblednutí v malbách nebo textiliích. Rtuť obsažena ve svítidle znamená, že žárovky musí být správně zlikvidovány, protože kompaktní fluorescenční žárovky, které se ukládají na skládky, způsobují uvolnění rtuti, vypouštějí do země a nakonec kontaminují potravinový řetězec. Některé státy, jako například Kalifornie, zakazují likvidaci žárovek obsahujících rtuť v odpadcích. Některé zákony státu vyžadují, aby fluorescenční žárovky byly shromažďovány jako nebezpečný odpad nebo byly řádně recyklovány. Informace o správném způsobu likvidace naleznete na webu EPA dle vašeho stavu nebo můžete najít recyklační centrum v blízkosti společnosti Earth911.

Na rozdíl od fluorescenčních trubic, které neobsahují obvody, kompaktní zářivky obvykle integrují všechny potřebné obvody do spodní části světla a dovolují jednotce používat ve standardní žárovce. CFL se dodávají v různých stylech a tvarech, ale často je vidíme v trubici nebo v spirálovém provedení. Vyšší povrchová plocha umožňuje vyšší světelný výkon v CFL.

led pasy

LED osvětlení

Solidní osvětlení, obecněji známé jako osvětlení LED (světelná dioda), je solidní polovodičový světelný zdroj, který nepoužívá plynovou trubici podobnou CFL. Světlo z LED se vytváří, když se elektrická energie nanáší přes polovodič dopovaný nečistotami, čímž vytvoří polovinu, která je "p-side", a druhá polovina tvoří "n-side". Nosníky náboje (elektrony a otvory) protékají do spojení pn, kde se tyto dvě poloviny setkávají, a uvolňují energii ve formě fotonu, čímž vytvářejí světlo. Barva výstupu světla závisí na materiálu tvořících spojení pn. Neexistuje vlákno na vyhoření a na rozdíl od CFL, LED světla neobsahují toxickou rtuť ani nevyzařují ultrafialové světlo.

Pro dosažení jasného výkonu se mnoho starších modelů LED žárovek uchýlilo k shromažďování mnohých jednotlivých LED diod do jednoho krytu, avšak mnohé novější LED žárovky pohánějí jeden vysoce výkonný LED prvek. Tyto LED žárovky jsou mnohem menší než jejich protějšky CFL a nabízejí se ve formě faktorů, které vytvářejí směrový paprsek pomocí skleněných nebo plastových čoček nebo jsou zaoblené za matovaným difuzorem, aby poskytly širší pokrytí světlem.

Shrnutí přínosů

Méně drahá elektřina Bil l:

I když náklady na žárovky jsou zpočátku dražší, CFL i LED žárovky vám ušetří dlouhodobé peníze. Používá se méně elektrické energie a žárovky se nahradí mnohem méně často. LED diody používají přibližně polovinu množství elektrické energie, kterou využívají CFL, které produkují stejný jas.

Dlouhá životnost:

Provozní časy žárovek CFL se obvykle pohybují od 6 000 hodin do 15 000 hodin, zatímco typická životnost žárovky je přibližně 1000 hodin. LED lampa může trvat 50 000 až 60 000 hodin, což se rovná přibližně 5 nebo 6 rokem (10 krát déle než CFL).

Vysoce kvalitní světelný výkon:

Jakož CFL i LED žárovky nyní mohou poskytnout rozsah barevných teplot. Spotřebitelé již nejsou omezeni na modrou, "studenou bílou", starších žárovek a nyní mohou kupovat teplejší barevné lampy. Žárovky CFL s nižší kvalitou, které používají magnetický předřadník, budou blikat. Vyhledejte elektronický předřadník při koupi CFL. LED diody jsou poháněny tak, aby neblikalo.

univerzálnost:

Vnitřní, vnější, domácí nebo komerční žárovky LED a CFL lze používat v mnoha různých typech aplikací, kde byly kdysi použity běžné žárovky. LED žárovky a CFL mohou být použity v osvětlení tratě, stolní lampy, osvětlení úkolů, zapuštěná svítidla a stropní svítidla. Oba typy žárovek jsou k dispozici v stmívatelných modelech pro použití se standardním stmívačem.

trvanlivost:

Jelikož LED žárovky nepoužívají vlákno jako žárovka, jsou odolné vůči nárazům a mohou být použity při aplikacích s vysokými vibracemi.

Shrnutí nevýhody a omezení

CFL:

Žádné bodová svítidla - Jelikož CFL nevystavují zaostřený paprsek jako LED žárovky, nejlépe se používají k osvětlení prostoru.

Citlivost teploty - CFL jsou citlivé na teplo, jejich životnost se sníží, pokud přístroj správně nerozptyluje teplo. CFL jsou ovlivněny i chladem. CFL trvá mnohem déle, než dosáhne plný jas v chladném počasí. V extrémních situacích se nemusí správně zahřát.

Doba zahřátí - kontrolky LED se zapínají okamžitě, zatímco CFL trvá několik minut, než se zahřejí a poskytnou plný jas.

Nebezpečný odpad - CFL obsahují rtuť a musí se řádně likvidovat. Internetová stránka EPA poskytuje vhodné možnosti zneškodnění. LED diody neobsahují rtuť.

Časté cyklování snižuje životnost - V oblastech s vysokou dopravou, jako jsou domácí koupelny, kde jsou CFL často zapnuté a vypnuté, jejich životnost se rychle sníží.

Ultrafialové světlo - CFL žárovky mohou vyzařovat UV-světlo, které nemusí být vhodné pro určité aplikace.

LED diody: led pásky

Vysoké počáteční náklady - samotné LED žárovky jsou nákladné, ale počáteční investice se rychle zotaví v nižších účtech za elektrickou energii.

Výroba tepla - některé vysoce výkonné (5w a výše) LED žárovky mohou produkovat významné teplo. Chladiče jsou často zabudovány do samotných žárovek a mohou vyžadovat speciální svítidla s LED, aby byl zajištěn správný proud vzduchu.

LED žárovky se stávají volbou pro energeticky úsporné osvětlení kvůli různým možnostem žárovky a jednoduchosti, kterou se může světelný výkon vrstvit a ovládat ve srovnání s žárovkami CFL.


LED žárovky Vs CFL 27.04.2019
Jednoduché kroky k instalaci LED pasik 27.04.2019
Jak získat peníze! 23.04.2019
Nástroje na sádrokartonové desky: Dokončování dokončených sadbových dílů bylo jednodušší 23.04.2019
Najít to tajné bojové umění Kung Fu Technique! 21.04.2019
Výstavy a festivaly v Rádžasthánu - odemčení dědictví 21.04.2019
Chování psů - tipy na to, jak se vyrovnat se špatným chováním psů 21.04.2019
Diamond jubilejní ohňostroj 21.04.2019
Disney World Passes - dělat Disney World Cenově dostupný 21.04.2019
Invisalign - Co můžete očekávat od zubaře 21.04.2019
Interplak Oral Irrigator 21.04.2019
Informace o přírodní ústní vodě 21.04.2019
Informace o kořenových kanálech 21.04.2019
Psí trénink - jak pomoci psovi, který se bojí bouřky 21.04.2019
LEED Generální dodavatelé Vezměte vedení 21.04.2019
Velké maso a specialita jídla 21.04.2019
Disney World Parade a Fireworks Tipy pro prohlížení 21.04.2019
Jsou svatební prsteny na svatém seznamu úkolů? 21.04.2019