Informace o kořenových kanálech

Pokud jste byli v okolí zubařských kanceláří nebo máte kamarády, kteří potřebovali zubní práci, pak jste pravděpodobně obeznámeni s tímto obávaným termínovým kořenem. Podíváme se na informace o kořenových kanálech. Co jsou a kdo je potřebuje.

Koreňové kanály nejsou pro moderní společnost něco nového. Před mnoha lety ve starověkých civilizacích byla tato metoda odstranění infekce a kořene použita k záchraně zubů, které by mohly být ztraceny. Samozřejmě už tehdy byly těmto léčbám nabízeny jen ty nejbohatší. Králové, faraoni, královny a vysoká společnost si to mohli dovolit. Společné obyvatelstvo nebo selské zuby byly obvykle taženy a prodávány aristokratům.

Bylo to v roce 1700, kdy Pierre Fauchard, otec moderní stomatologie, vyvrátil starobylé přesvědčení, že pulzující bolest zubů je způsobena červem, přesněji zubním červem. Bylo věřeno, že pokud se zubní červeň pohybuje, máte bolesti, pokud se nepohybuje, nemáte žádnou bolest. Jedním z mnoha způsobů, jak zabít červ, bylo, aby člověk s bolestí zubů nasákl ústa vlastním močem. Fauchard vytáhl mnoho buničiny, aby zmírnil bolest zubů a podíval se na ně pod mikroskopem. Potom prohlásil, že nikdy neviděl zubní červ.

Operace kořenových kanálů zašla dlouhou cestu od starých časů, přesto se stále vyskytují mylné představy. Jednou společnou vírou je, že pokud je zub špatně nakažený, je nejlépe zacházeno často s jeho vytahováním. Dalším důvodem je, že zub s kořenovým kanálem, který je na něm proveden, nikdy nebude silný a bude vždy způsobovat problémy. Dnes se však stomatologové domnívají, že bychom se měli držet vlastních zubů a že se nikdy nedají duplikovat.

V podstatě je kořenový kanál znám jako endodontická léčba a budete muset vidět endodontistu, aby to udělal, protože většina zubních lékařů je neučiní ve svých kancelářích. V průběhu let se stala více specializovaná. Jedná se o zubní léčbu, při které je infikovaná, nemocná nebo poškozená buničina zubu (buničina je živá část) odstraněna a vnitřní oblast je potom vyplněna a utěsněna.

Postup kořenového kanálu Zubní lékař započítává plochu a potom vrtá díru do zubu. Při použití různých nástrojů a vybavení půjde do zubu a rozdrtí mrtvou buničinu a nervy. Je to velmi časově náročný postup, ale je velmi efektivní. Samotný postup může trvat až tři hodiny a je jediným způsobem, jak zabránit dalšímu úbytku buničiny a zachránit zub.

Lidé se učí, jak je důležité držet se na vlastních zubech, a jsou vhodnější projít kořenovým kanálem než ne. Vzhledem k tomu, že rozpad buničiny je hlavním důvodem smrti zubu, lidé se učí, že kořenový kanál nyní může bezpečně zachránit zub a s malou bolestí. Zub buď musí být vytažen nebo kořenový kanál proveden v případě, že buničina je infikována pro úpadek, půjde do špičky kořene a pak do čelisti a pokud se čelist dostane nakažená, může to vést ke smrti.

stomatologicke potreby

LED žárovky Vs CFL 27.04.2019
Jednoduché kroky k instalaci LED pasik 27.04.2019
Jak získat peníze! 23.04.2019
Nástroje na sádrokartonové desky: Dokončování dokončených sadbových dílů bylo jednodušší 23.04.2019
Najít to tajné bojové umění Kung Fu Technique! 21.04.2019
Výstavy a festivaly v Rádžasthánu - odemčení dědictví 21.04.2019
Chování psů - tipy na to, jak se vyrovnat se špatným chováním psů 21.04.2019
Diamond jubilejní ohňostroj 21.04.2019
Disney World Passes - dělat Disney World Cenově dostupný 21.04.2019
Invisalign - Co můžete očekávat od zubaře 21.04.2019
Interplak Oral Irrigator 21.04.2019
Informace o přírodní ústní vodě 21.04.2019
Informace o kořenových kanálech 21.04.2019
Psí trénink - jak pomoci psovi, který se bojí bouřky 21.04.2019
LEED Generální dodavatelé Vezměte vedení 21.04.2019
Velké maso a specialita jídla 21.04.2019
Disney World Parade a Fireworks Tipy pro prohlížení 21.04.2019
Jsou svatební prsteny na svatém seznamu úkolů? 21.04.2019